Zarządzanie dokumentacją sprzedaży

System M-Files umożliwia zarządzanie dokumentacją procesu sprzedaży w każdej organizacji. Zarządzanie danymi i relacjami z klientem może być w całości realizowane poprzez system M-Files, ale również istnieje możliwość współdziałania M-Files z już wdrożonym w firmie systemem CRM. M-Files wspiera integracje z takimi programami jak SalesForce lub MS Dynamics CRM. Synchronizacja danych z M-Files jest możliwa praktycznie z dowolnym systemem tego typu.

Przykładowe funkcje systemu M-Files dla zarządzania dokumentacją sprzedaży

PROCES SPRZEDAŻY

W systemie M-Files istnieje możliwość tworzenia ofert z konfigurowalnych szablonów. System posiada elastyczny Workflow dotyczący ścieżek weryfikacji i akceptacji dokumentów przez przełożonych oraz umożliwiający implementację reguł biznesowych w zależności od typu usługi, produktu lub kwoty oferty. W systemie M-Files rejestracja i procesowanie zamówień od klientów to jedna z podstawowych funkcjonalności. Połączenie procesu sprzedaży z procesem dostawy, czy obiegiem dotyczącym umów daje użytkownikowi narzędzie pozwalające na bezproblemowe zarządzanie zamówieniami skierowanymi do dostawców.

REALIZACJA USŁUG I PŁATNOŚCI

Implementacja obiegów dla faktur sprzedażowych, pro-forma, czy faktur zakupowych – to tylko i wyłącznie odpowiednia konfiguracja M-Files. Wysyłanie faktur do klienta, monitorowanie statusów faktur np.: faktura wystawiona, wysłana do klienta, czy faktura zapłacona jest prostsze za pomocą oferowanego przez nas systemu. M-Files i skonfigurowany w nim proces sprzedaży można zintegrować z już wdrożonymi w firmie systemami księgowymi.

ZARZĄDZANIE DANYMI KLIENTA

M-Files umożliwia użytkownikom rejestrację, klasyfikację i kwalifikację potencjalnych sprzedaży oraz przekształcanie potencjalnych sprzedaży w klientów. W M-Files rejestracja relacji z klientem, historia kontaktów, rejestracja korespondencji, notatek czy tworzenie harmonogramów spotkań  jest bardzo prosta i intuicyjna. Funkcjonalność systemu M-Files pozwala również na integrację z bazą GUS.