Ewolucja miejsc pracy po pandemii

Analiza zawarta raporcie opracowanym we współpracy z M-Files na podstawie odpowiedzi na ankietę Accountancy Age dotyczącą księgowych w Wielkiej Brytanii, przeprowadzonego w okresie od czerwca do lipca 2021 r.

23 marca 2020 r. to data, która przejdzie do historii: z dnia na dzień każda branża, która była w stanie rozpocząć pracę z domu, zrobiła to. Było to widoczne tak samo w branży finansowej, jak w każdej innej, a przejście na pracę zdalną miało głęboki wpływ na wydajność i bezpieczeństwo firm księgowych.

Przeprowadzono wczesne badania nad wpływem pandemii na ogół pracowników, a Uniwersytet w Southampton opublikował niedawno badanie zatytułowane „Praca po zamknięciu”, obejmujące 1000 osób. Raport wykazał, że 54% z nich uważało, że wydajność poprawiła się podczas pracy zdalnej, a ponad 90 procent z nich stwierdziło, że są w stanie bardziej skoncentrować się na jednej czynności przez dłuższy czas w porównaniu z pracą w biurze.

Aby dowiedzieć się, w jaki sposób wpłynęło to na branżę księgowych, Accountancy Age, we współpracy z M-Files, dostawcą nowoczesnych inteligentnych rozwiązań do zarządzania informacją, zleciła raport oceniający wpływ pracy zdalnej na produktywność pracowników i bezpieczeństwo informacji. Odkryto, że oba te czynniki miały wpływ na zdolność firmy do wewnętrznej współpracy i zapewniania bezproblemowej obsługi klientów.